Meta’da 10 bin kişinin daha işine son verilecek!

Meta'da 10 bin kişinin daha işine son verilecek!
Meta'da 10 bin kişinin daha işine son verilecek!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mark Zuckerberg verimlilik yılı olarak ilan ettiği 2023 yılında, işten çıkartma politikasına devam ederek 10 bin kişinin daha işine son verecek.

Kasım ayında, toplam çalışan sayısının %13’üne denk gelen 11 bin çalışanı işten çıkartan Mark Zuckerberg 2023 yılını verimlilik yılı olarak ilan etmişti. Bu işten çıkartmadan sonra sular durulmuyor ve 10 bin kişinin daha işten çıkartılacağı haberi ile Meta tekrar gündüme geldi.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg’in Açıklaması

“Bu zor olacak ancak bundan kaçış yok. Bu, başarımızın bir parçası olan yetenekli ve tutkulu meslektaşlarımıza veda etmek anlamına geldiğini biliyorum. Kendilerini misyonumuza adadılar ve tüm çabaları için kişisel olarak minnettarım. İnsanları daha önce olduğu gibi destekleyeceğiz ve herkese hak ettikleri minnettarlıkla davranacağız.”

”Sektörümüzün şimdiye kadar gördüğü en devrimsel teknolojilerden bazıları üzerinde çalıştığımıza inanıyorum. Tek ve en büyük yatırımımız yapay zekayı ilerletmek ve onu ürünlerimizin her birine yerleştirmek. Bunu benzeri görülmemiş bir ölçekte yapacak altyapıya sahibiz ve bunun sağladığı deneyimlerin harika olacağını düşünüyorum.”

Mark Zuckerberg İşten Çıkartmalara Devam Ediyor

Kendi deyimi ile 2023 verimlilik yılı kapsamında 10 bin kişinin daha işine son verecek olan Mark Zuckerberg 5 bin iş alımına açık pozisyonuda kapatacak. Ekonomik olarak zor günler geçirdiğini bildiğimiz Meta’da, teknoloji departmanı ve ardından diğer tüm departmanlarda işten çıkartma ve yeniden yapılandırma yoluna gidilecek. Mark Zuckerberg bu sürecin 2023 yılının sonlarına kadar sürebileceğini belirtti.

Herşeye rağmen yapay zeka çalışmaları ve sosyal medya uygulamalarına aralıksız çalışmaya devam edeceklerini belirten Mark Zuckerberg, işten çıkartma haberini Facebook’dan duyurdu. Bu işten çıkartmalar için gelir düzensizliği ile ABD’nin yüksek faiz politikasını suçladı.

Meta’da Bir Çok Projeye Son Veriliyor

Meta, geçen yıl Facebook ve Instagram için getimiş olduğu NFT özelliğine bugün son verdi. Bu ve bunun gibi bir çok projeye son verilebilir. Tüm bu kararlarda şirketin içerisinde bulunduğu mali problemler büyük rol oynuyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
1
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Meta’da 10 bin kişinin daha işine son verilecek!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Crynet ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!